Що таке гейм та сет у тенісі?

Тенісна сітка якраз і поділяє корт навпіл. Матч поділяється на сети, тобто партії. Кожен сет у свою чергу поділяється на гейми.. Усередині гейму йде свій підрахунок очок.

Одиниця рахунку вищого порядку, ніж очко. Гейм передбачає розіграш щонайменше 4-х очок (м'ячів). Кожен гейм починається з рахунку 0-0. Якщо подавець виграє подачу, рахунок стає 15-0 на користь того, хто подає, якщо програє 0-15 на користь приймаючого.

Усередині кожного гейма ведеться окремий підрахунок очок. Регламент ITF – трирівнева система рахунку. Виграє сет той, кому вдалося здобути лідерство у 6 геймах (якщо суперник переміг не більше 4 разів). Для перемоги у тенісній зустрічі, гравцю необхідно перемогти у 2 партіях з 3, або у 3 сетах із 5.

Сет (партія) – найбільша одиниця рахунку у тенісному матчі. Якщо гра складається із трьох сетів, то для загальної перемоги спортсмену достатньо виграти дві партії. Чоловіки на турнірах Великого Шолома відіграють п'ятисетові зустрічі. У цьому випадку для загального тріумфу слід перемогти вже у трьох партіях.